1. SÉRIE – RIVERDALE

1. SÉRIE – RIVERDALE

,,Toto je příběh o městě, o maloměstě a lidech, kteří v něm žijí. Z dálky se zdá, že je to město jako každé jiné.
Bezpečné. Spořádané. Nevinné.
Když se podíváme blíže, uvidíme jeho skryté stíny. Název našeho města je Riverdale.
A náš příběh začíná, domnívám se tím, co udělala dvojčata Bloosomovi toto léto.
4. července, hned po svítání, Jason a Cheryl  Blossomovi přijeli k řece Sweetwater na brzkou ranní projížďku na loďce.
Další co jistě víme, že Dilton Doiley, vedoucí riverdelského skautského oddílu byla na výpravě za pozorováním ptactva,
když našel Cheryl na břehu řeky.
Riverdelská policie prohledala řeku kvůli tělu Jasona, ale nic nenašla.
O týden později rodina pohřbila prázdnou rakev a smrt Jasona byla prohlášena za nehodu.''

Kapitola 1 - Říční břeh

Skupina skautů najde na břehu řeky promočenou plačící dívku. Při projížďce na loďce, došlo k nehodě a loď se převrátila. Na břeh se, ale dostala už jen Cheryl. Její bratr Jason zůstal ve vodě. Po neúspěšném pátrání po jeho těle, je prohlášen za mrtvého. Mezi tím začíná nový školní rok. Betty se po prázdninách znovu shledává se svým sousedem a zároveň nejlepším přítelem Archiem. Je do něj už delší dobu zamilovaná a hodlá dát konečně své city najevo. Do města, ale přijíždí nová dívka Veronica - jejíž zámožný otec byl zatčen a tak se vrací spolu s matkou do rodného města.
Její příjezd vztah Archieho a Betty ještě víc zkomplikuje po té, co se po plese Archie a Veronica při hře políbí. Betty uteče domů a nechce ani jednoho z nich vidět. Zároveň se dozvídáme o dřívějším vztahu pohřešovaného Jasona a Bettyiny sestry Polly. Která se po psychickém zhroucení způsobeným jejich rozchodem nachází v psychiatrické léčebně.

Kapitola 2 - Kapitola 2: Dotek zla

Po té co je Jason nalezen na břehu řeky s prostřelenou hlavou, zajímá všechny co se onen osudný den stalo. Archieho trápí svědomí. Chce říct policii o výstřelu, který se slečnou Grundyovou (učitelkou hudby) onoho osudného rána - 4. července, slyšeli. Ta mu to ovšem rozmlouvá. Bojí se prozrazení jejich tajného románku.  Cheryl se špatně vyrovnává se smrtí bratra, obviňuje z jeho smrti Polly a tak si svůj vztek vybíjí na Betty. Ta je stále naštvaná na Archieho a Veronicu kvůli jejich zradě. O Archieho poměru s učitelkou hudby se dozvídá jeho kamarád Jughead, který na něj následně tlačí, aby policii řekl, co onoho rána slyšel. 

Kapitola 3 - Dublér

Cheryl je uprostřed vyučování odvedena policií. Vychází najevo, co se 4. července ve skutečnosti stalo. Jason požádal Cheryl, aby mu pomohla utéct, aby mohl začít žít nový život. Zinscenovali tak jeho utopení. Ve skutečnosti ho Cheryl převezla přes řeku, rozloučili se a měl se jí v následujících týdnech až se vše uklidní ozvat. K tomu už, ale nikdy nedošlo. Archie vypoví policii, že toho rána slyšel výstřel. Skutečnost, že s ním byla slečna Grundyová, ale zatají. Tvrdí, že byl na místě sám. Zdánlivě související výstřel má však úplně jiný původ. Střílel skautský vedoucí Doily, aby ukázal sebeobranu svým skautům. 

Kapitola 4 - Poslední přestavení

Má se bourat místní autokino. To nechce dovolit Jughead a snaží se ho za každou cenu zachránit. To se bohužel nepodaří a tak musí kino, ve kterém doposud přespával opustit. Odmítá bydlet v karavanu se svým otcem, který je součástí místního gangu a navíc propadl alkoholu. Betty ho požádá, aby jí pomohl se psaním školních novin. Tehdy se od Doilyho dozvídá o poměru Archieho a slečny Grundy i Betty. Vzhledem k tomu, že o učitelce hudby nejsou nikde žádné dřívější záznamy, rozhodne se s pomocí Veroniky odkrýt její možná ne úplně čestnou minulost.

Kapitola 5 - Jádro temnoty

Město se chystá na Jasonův pohřeb. Betty s Jugem vyšetřují jeho vraždu a snaží se zjistit více informací o jeho vztahu s Polly. Mají v plánu prohledat dům Blosoomů během Jasonova pohřbu. Tehdy se od jeho babičky dozvídají o zasnoubení Jasona a Polly. Hermiona Longe obdrží drsné varování od Hadů. Čeká na ní krabice s překvapením - živím hadem. Zavolá na pomoc Freda Andrewse, jediného člověka, kterému důvěřuje.

Kapitola 6 - Opřete se do toho, Pussycats!

Betty zjistí kde se nachází její sestra. Spolu s Jugem se za ní vydá. Polly je v domě pro problémovou mládež, naprosto odříznutá od světa. O Jasonově smrti nemá ani ponětí a co víc, je s ním těhotná! Řekne Betty o jejich tajném plánu, kdy se spolu měli 4. července setkat a utéct spolu. V ten den ji, ale rodiče odvezli a ona ho už nikdy neviděla. Archie se stále rozhoduje zda se věnovat hudbě nebo fotbalu. Snaží se přemoct trému a zazpívat před publikem. Betty s Jugem se políbí a začíná mezi nimi víc než přátelství. Uprostřed lesa nachází auto o kterém Polly mluvila. V kufru je kromě Jasonovo věcí, také značné množství drog. Než se k autu dostane policie, někdo ho zapálí a všechny důkazy shoří.

Kapitola 7 - Opuštěné místo

Polly uteče a všichni ji hledají. Blosoomovi věří v její spojitost s Jasonovo vraždou. Po té co vyjde najevo její těhotenství, ale obrátí, a chtějí se o ní postarat. Jejich prvotní plán je udělat z ní nepříčetnou a nechat si pouze její dítě. Blosoomovi chtějí pouze její dítě, její rodiče naopak jí, ale pod podmínkou, že dá dítě k adopci. Jak se Polly rozhodne? Betty se dozvídá, že její matka, byla před lety těhotná a svého syna pod nátlakem manžela dala k adopci. 

Kapitola 8 - Outsideři

Polly zatím bydlí u Lodgeových. Po dětské párty, kterou pro ní Betty uspořádá, se rozhodne přestěhovat k BlosoomůmArchie se snaží pomoci otci, jehož firma krachuje, po té, co si Clifford Blosoom najme všechny jeho muže. Vezme si tedy na pomoc celý fotbalový tým a dají se do práce. Když se po konci směny vrací Moose na stavbu pro zapomenutý telefon, nachytá skupinku útočníků jak rozbíjí Fredovo stroje. Ty se na něj vrhnou a zbijí ho. Stojí za tím Clifford, který chce výstavbu co nejdéle pozdržet a pak ji odkoupit? 

Kapitola 9 - Velká iluze

Vypadá to, že se Hiram z vězení dozvěděl o poměru jeho ženy s Fredem a snaží se ho zničit. Najal si lidi na zničení Fredovo techniky právě on? Polly bydlí u Blosoomů a se svojí rodinou prakticky nekomunikuje. Alice vyhodí Hala po neshodách ohledně dcery, z domu. Hermiona řekne Fredovi pravdu. Celou dobu je majitelem výstavby její muž. Fred s ní okamžitě ukončuje vztah. 

Kapitola 10 - Ztracený víkend

Betty uspořádá pro Jugheada narozeninovou párty. Fred odjíždí do Chicaga dokončit rozvod se svojí ženou. Celá oslava se zvrtne, když na ní dorazí Cheryl se svojí tlupou. Alice má podezření, že F.P. něco tají. Juqiem - hadí přítel Kevina také něco skrývá. Mají snad on a FP něco společného s vraždou Jasona? 

Kapitola 11 - Do Riverdale a zase zpátky

Archie, Veronica a paní Cooperová mají podezření, že má FP spojitost s vraždou Jasona. Rozhodnou se prohledat jeho karavan. Betty jim v tom odmítne pomáhat, věří Jugovi, že s tím jeho otec nemá nic společného. Paní Cooperová pozve FP s Jugheadem na večeři, zatím co Veronica s Archiem prohledávají karavan. Nic, ale nenajdou. Ve chvíli kdy se na plese Jughead dozví o podezření jeho přátel, přichází policie. Oznámí, že byl FP obviněn z vraždy Jasona Blosooma a co víc, dokonce se i přiznal. Něco, ale na celém případu nehraje. Veronica a Archie si jsou jistí, že zbraň, kterou u FP následně policie našla, na místě chvíli před tím nebyla. Kdo na FP vraždu svedl a proč se přiznal?

Kapitola 12 - Anatomie vraždy

Archie s Veronikou nevěří tomu, že je FP vinen. Jejich rodiče tomu, ale nevěří. Myslí si, že zbraň pouze přehlédli. Rozhodnou se proto zatlačit na Juqeama, který přizná jeho a FP spojitost s vraždou Jasona. Pomohl mu odklidit jeho tělo. Samotnou vraždu však neviděl. Před svým odjezdem řekne Kevinovi o místě, kde má být zakopána pojistka pro případ, že by se něco zvrtlo. Parta na místě nachází tašku s Jasonovo bundou ve kterém je flashdisk na kterém je celá vražda nahrána. 

Kapitola 13 - Sladké a tak dále

Z vraždy Jasona Blosooma je obviněn jeho otec Clifford. Ten ještě před příjezdem policie spáchá sebevraždu. V sudech s javorovým sirupem jsou místo sirupu nalezeny drogy. Clifford je tedy mimo jiné také drogovým dealerem. FP je sice zproštěn obvinění z vraždy, ale stále je zde velké množství trestných činů, které ve spojitosti s Jasonem spáchal.  Na dveře karavanu zaklepou Hadi a předávají Jugovi bundu s jejich znakem se slovy, že nyní je jeden z nich a postarají se o něj. Ten ji přijímá. Archie jde k Popovi za svým otcem. Dojde, ale k přepadení, kdy je jeho otec postřelen mužem v černé kápi.

Photos
Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Movie, TV Show, Filmmakers and Film Studio WordPress Theme.

Press Enter / Return to begin your search or hit ESC to close

By signing in, you agree to our terms and conditions and our privacy policy.

New membership are not allowed.

Archivy
Noxe Studio

The Noxe Film Studio
1418 Noxe Street, Suite 3845
California, USA

Center Office

+(01) 426-9824
hello@gloriathemes.com
12369, New York, USA

All Right Reserved 2020 The Noxe Studio. Powered by Gloria Themes.